Szybkie i dostępne pożyczki dla studentów

Studenci studiów dziennych, zwłaszcza bardziej wymagających kierunków, niejednokrotnie nie mają czasu na pracę zarobkową, przez co przez cały okres studiów są zależni od rodziny, czy innych źródeł finansowania. Czasami jednak potrzebny jest dodatkowy zastrzyk finansowy, a wtedy trzeba zwrócić się z prośbą o kredyt do banku lub pozabankowej instytucji.

Czy student może dostać kredyt w banku?

Pożyczka dla studenta w banku jest jak najbardziej możliwa, obwarowana jest jednak najczęściej warunkami, które czynią ją trudno dostępną. Teoretycznie, banki przygotowują specjalne oferty kredytowe dla studentów, którzy nie posiadają żadnych dochodów, albo bardzo niewielkie, ale kredyty te najczęściej nie są korzystne – oprócz długiego terminu spłaty i – co za tym idzie – niskiej miesięcznej raty. Istnieje również specjalny rodzaj kredytu, który dedykowany jest studentom – tak zwany kredyt studencki. Jest to kredyt celowy, wypłacany w comiesięcznych ratach i ze z góry odroczonym terminem spłaty. Tego typu kredyty, również oprocentowane są dość wysoko. Podstawową przeszkodą jaka jest stawiana przed studentami przez banki, jest konieczność zabezpieczenia spłaty kredytu przez osoby trzecie, co ze względu na specyficzny charakter pozycji poręczyciela, nie zawsze jest wykonalne.

Pożyczki dla studentów z instytucji pozabankowych

Na rynku pożyczek działają również firmy, które specjalizują się w udzielaniu pożyczek pozabankowych. Podstawa prawna ich działania jest nieco inna niż podstawa prawna działania banków w związku z czym posiadają one możliwości, które dla banków nie są dostępne. Przede wszystkim możliwe jest wzięcie w takiej instytucji pożyczki bez zaświadczenia o dochodach, co dla studentów, którzy zazwyczaj, jeżeli osiągają jakieś dochody, to nie są one wysokie, jest pozytywną informacją. Firmy pozabankowe stosują inne niż banki, bardziej długofalowe strategie zabezpieczania kredytów i chętnie udzielają nisko oprocentowanych pożyczek na niewielkie kwoty nowym klientom, w celu budowania dwustronnego zaufania i osiągnięcia większych zysków w przyszłości. Instytucje działające w sektorze pożyczek pozabankowych, zabezpieczają spłatę nie opierając się na pojęciu zdolności kredytowej. Kiedy, więc klient spłaca pierwszą pożyczkę, jego wiarygodność w oczach firmy pożyczkowej wzrasta, a kolejne oferty mogą już dotyczyć większych kwot. Tego typu oferty są stosunkowo łatwo dostępne dla studentów. Poza tym, tego rodzaju pożyczki są wypłacane zazwyczaj szybko. Możliwe jest załatwienie ich od ręki. Należy pamiętać, że w razie niespłacenia pożyczki firmy sięgają po inne narzędzia, takie jak na przykład windykacja, ale banki robią dokładnie to samo, więc sytuacja taka nie jest niczym wyjątkowym.

W celu zasięgnięcia dodatkowych informacji sprawdź także: https://www.wonga.pl/pozyczka-dla-studenta